BenQ Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0555) 800 26 15

(0212) 220 44 30 | (0212) 220 44 35
destek@benqservisturkiye.com

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi Hergün

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

✓ Benq Adaptör

benq-yedek-parca-demo

Benq Laptop Yedek Parça

Benq Yedek Parça

Laptop ve notebook gibi dizüstü bilgisayarlar yoğun kullanılan cihazlar olduğu için belli bir kullanım süresi ardından pek çok noktasında arıza görülebilir. Elektronik cihazlarda görülen bir arıza doğru koşullarda onarılmaz ise birden fazla devrenin hasarına yol açabilir. Dolayısıyla arızalı cihaz hızlı ve profesyonelce ele alınarak arıza boyutu büyümeden sorun çözülmelidir. Dizüstü bilgisayarlarda en sık değişen parça adaptör, şarj kablosu, işlemci ve anakart gibi önemli donanımlarıdır. Fakat bu donanımların orijinal değil de muadil ürünlerden tercih edilmesi, cihazda geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir. Bu sebeple kullandığınız Benq marka bilgisayarınızda bir parça değişmesi gerekiyor ise Benq Yedek Parça hizmeti verebilen teknik servislerden yardım almanız gereklidir.

Bunun yerine kullandığınız bilgisayarı iş bilmez ellere teslim ederseniz, arızalı parçanın orijinal yedek parçayla değişmesi gerekirken yan sanayi bir parça ile değişmesini göze alıyorsunuz demektir. Bu durum cihazınızın verimini düşürecek ve kısa sürede yine aynı arıza ile sizleri karşı karşıya getirecektir. Yani orijinal yedek parça kullanmadığınız sürece devamlı cihazınızın arıza göstereceğini bilmelisiniz. Bu sebeple Benq Laptop Yedek Parça hizmeti veren uzman bir teknik servisten destek alarak, uzun vadede sorunsuzca bilgisayarınızı kullanmanızı önermekteyiz. Unutmamanız gereken önemli bir husus ise dizüstü bilgisayarların hassas cihaz oldukları ve uzmanlarca ele alınması gerektiğidir. Çünkü bir devrenin onarımı, konu hakkında bilgi ve deneyim gerektiren bir iştir.

Yeterli bilgi donanımına sahip olmayan kişi ya da kişiler, ele aldıkları cihazda arızanın yanı sıra pek çok hasara da yol açabilirler. İşte bu gibi olumsuzluklara mahal vermemek ve gereksiz maliyetlere maruz kalmamak için Benq Notebook Yedek Parça ihtiyaçlarınızda bunu sizlere sorunsuzca temin edebilen firmalarla işbirliğine gitmeniz gerekir. Bu konuda başarılı hizmetiyle geniş müşteri portföyüne sahip olan firmamız sizler için en doğru adreslerden biri olacaktır. Profesyonel bir ekip, son sistem teknik donanım ile her çeşit notebook ve laptop cihazının bakım ile onarımıyla birlikte yedek parça teminini de yapabilmektedir. Detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan veya web sitemiz üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Benq Laptop Servis merkezimizde orjinal yedek parça ve aksesuarlar ücretsiz kargo ile tüm türkiye Benq kullanıcılarına ücretsiz kargo ile gönderi yapılmaktadır.

Benq Laptop Adaptör

Laptop Adaptörü hepinizin bildiği gibi şebeke elektriğini cihaza zarar vermeyecek akıma dönüştüren bir donanımdır ve dizüstü bilgisayarlar için son derecek önemlidir. Cihaza uygun olmayan yani voltaj dalgalanmasında doğru akımı cihaza ulaştıramayan adaptör, bilgisayarın çöpe gitmesine varan vahim sonuçlar içerebilir. Çünkü laptop yüksek voltaja maruz kalırsa başta anakart olmak üzere pek çok devre kullanılamaz hale gelir ve onarım maliyeti neredeyse sıfır fiyatına denk geleceği için cihaz çöpe gider diyebiliriz. Bundan ötürü Benq firmasının laptop modellerini kullanıyorsanız ve adaptörünüz arıza yaptıysa, Benq Laptop Adaptör için profesyonel teknik servis hizmeti almanız gerekir. Laptop adaptörü doğru ellere teslim edilirse çoğu zaman tamiri mümkündür.

Olurda adaptör tamir edilemeyecek şekilde hasar gördüyse, Benq Laptop Servisi tarafından hizmet aldığınızda adaptörünüz orijinal yedek parçasıyla değiştirilecek ve bu sayede cihazınız zarar görmeden kullanıma devam edebileceksiniz. Fakat amatör laptop servislerinden destek almayı tercih ederseniz, emin olun ki mevcut adaptörünüz incelenmeden kullanım ömrünün tamamlandığı belirtilecektir. Bununla birlikte orijinal adaptör yerine aynı işlevi gördüğü savunulan yan sanayi adaptör sizlere sunulacak ve sizler yan sanayi adaptörü kullandığınızda ise cihazınızda pek çok arıza belirecektir. Çünkü yan sanayi adaptörler üzerinde yazan bilgiler her zaman doğru değildir ve cihazınızın ihtiyacı olan elektrik doğru akımla sağlanmadığında normal olarak arızaya davetiye çıkarılmış olunur.

Bu nedenle sizlere tavsiyemiz tarafınıza garantili hizmet verecek firmalarla çalışmayı tercih etmenizdir. Bizler Benq Servis hizmeti sunan, ekip ve ekipman açısından tam donanımlı bir firma olarak Benq adaptörle birlikte her çeşit laptop bakım ile onarım ihtiyaçlarınızda yanınızda yer almaktayız. Bizleri tercih ederseniz kaliteli ve en önemlisi garantili hizmet alacağınızı bilmelisiniz. Türkiye geneline hizmet veren firmamıza adaptörünüzü kargo ile gönderebilir ve ekibimiz tarafından gerekli testlerden geçirildikten sonra adaptör hakkında bilgi alabilirsiniz. Onayınız olmadan hiçbir işlem yapılmayacağı için gönül rahatlığıyla laptopunuzu teknik servisimizi emanet edebilir ve arızalı donanımı tamir edilmiş şekilde geri alabilirsiniz. Merak ettikleriniz hakkında iletişim bilgilerimizi kullanarak her sorunuza yanıt alabilir, web sitemizden de bizleri takip edebilirsiniz.

Benq Laptop Batarya

Laptop bataryanın kısaca ne işe yaradığına değinmek gerekirse, laptopun fişe takılı olmadığı zamanlarda cihazı çalıştırmaya yarayan pillerin bütünüdür diyebiliriz. Yani batarya içinde pil devreleri vardır ve bilgisayar fişe takılı olduğunda bu pil devreleri bataryaya enerji depolar. Bu sayede cihaz fişe takılı olmadığı zamanlarda depolanan enerji kullanılır ve böylece laptop istenen her alanda çalıştırılır. Fakat her marka laptop bataryasında olduğu gibi Benq Laptop Batarya donanımının da uzun ömürlü olması için haftada en az 2 defa deşarj edilmesi yani fişe takılmadan bilgisayarın kullanılıp, batarya içindeki enerjinin boşaltılması gerekir. Aksi durumda piller işlev görmediğinden ötürü oksitlenerek bir süre sonra istense de cihaz fişe takılmadan kullanılamaz. İşte laptop kullanıcıları bu hususa dikkat etmediğinden genelde böyle bir olumsuzluğa maruz kalmaktadır.

Laptop Batarya doğru şekilde deşarj edilemediğinde ve arızalandığında bazen onarılabilir ama bazen de donanımın değişmesi gerekebilir. Her iki işlemde de kesinlikle cihaz uzman kişilerce ele alınmalıdır. Özellikle sabit bataryaları kesinlikle profesyonel teknisyenler test etmeli ve onarmalıdır. Çünkü sabit batarya, laptopun alt kasası içinde yer aldığından ötürü bataryaya ulaşabilmek için alt kasayı dökmek gerekir. Bu işlem sırasında yanlış bir hamle diğer devrelerin arızası anlamına geldiğinden, her laptop arızası gibi batarya arızası da Benq Servisi tarafından giderilmelidir. Amatör kuruluşlar hızlı ve uygun fiyata çözülebilecek olan batarya arızası için farklı arızalara sebebiyet vererek sizlerin hem zamanınızdan hem de cebinizden çalabilir.

Bu gibi bir riske hiç girmeden önceliğinizin profesyonel Benq Servis hizmeti olmasını tavsiye ederiz. Bu hususta Benq servisleri arasında başarılı çalışmaları ile lider konumda işleyişini sürdüren firmamız, emin olunuz ki sizler içinde en doğru karar olacaktır. Laptopunuz fişe takılı olmadığı zamanlarda hiç açılmıyor ve elektrik kesildiği anda hemen kapanarak dosyalarınızın kaybolması gibi önemli bir sorun teşkil ediyorsa, o halde hiç beklemeden bizlerle iletişime geçip detaylı bilgi alabilir ve laptopunuzu kargoyla firmamıza ulaştırabilirsiniz. Laptopunuz firmamıza ulaştığında teknik ekibimiz tarafından gerekli testlerden geçirilecek ve cihazın durumu hakkında sizlere bilgi verilecektir. Onarım süreci ise sizlerin onay vermesi doğrultusunda hemen başlayacak ve sıkıntı giderildiği gibi yine kargoyla cihaz tarafınıza ulaştırılacaktır. Bu şekilde sistemli, kaliteli ve garantili bir hizmet için bizleri arayabilir, uzun vadede sorun yaşamadan bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

Benq Laptop Lcd Ekran

Dizüstü bilgisayar bildiğiniz gibi alt kasa ve üst kasa olmak üzere iki ana donanımdan oluşur. Söz konusu laptop lcd ekran ise alt kasadan kullanıcının verdiği komutları görüntüleme ve işlem yapılmasına ön verme görevini üstlenir. Laptop lcd ekran çoğunlukla bilgisayarın yere düşürülmesi, kapı ya da duvara çarpılması, sıvı teması gibi olumsuz etkenlerden ötürü ciddi hasar görür ve değişmesi gerekebilir.  Fakat Benq Laptop Lcd Ekran onarım ya da değişimi için herhangi bir bilgisayar tamircisinden yardım alınması doğru değildir. Çünkü yan sanayi laptop lcd ekran cihaza tam anlamıyla uyum sağlamayacağından ötürü kısa sürede kullanıcı yine arıza ile karşılaşacaktır.

Bundan ötürü Beng firmasının hangi laptop modeli olursa olsun ayırt etmeksizin bakım, onarım ve parça değişimlerinde Benq Laptop Servisi tarafından destek alınması gerekir. Laptop lcd ekran arkasında ekran kartı, anakart ve invertör devlerine giden bağlantı kabloları vardır. Ekran onarım ya da değişimlerinde bu kablolara zarar verilir ise arızanın boyutu büyür ve buda normal olarak gereksiz bir maliyet olarak kullanıcıya yansır. Bu sebeple her bakımdan kaliteli bir hizmet alınması için en baştan profesyonel laptop servisi firmalarından yardım alınması daha sonradan problem yaşanmaması adına önemlidir. Aksi durumda laptop kullanıcısı ekran değişimi arızasıyla başvurduğu bilgisayar tamircisine anakart ya da farklı bir donanım arızası nedeniyle ciddi paralar ödeyeceğini göze almalıdır.

Maddi ve manevi açıdan yıpranacağınız durumlara kendinizi maruz bırakmak yerine uzun yıllardır laptop servisi alanında hizmet veren firmamızla iletişime geçip hem bakım ile onarım hem de parça değişimlerinizin güvenli şekilde gerçekleşmesine ön verebilirsiniz. Bizler Benq Laptop Servis ile birlikte aksesuar ve yedek parça satışı yapan uzman bir kuruluş olarak Türkiye geneline hizmet vermekte ve hizmetimiz karşılığında %100 memnuniyet elde etmekteyiz. Firmamızın hizmet kalitelisini web sitemize giriş yaparak referanslarımızı incelemeniz doğrultusunda görebilir, bu doğrultuda iletişime geçebilirsiniz. Laptopunuzu firmamıza kargo ile ulaştırdıktan sonra teknik ekibimiz gerekli incelemeleri yapıp, cihaz hakkında sizlere bilgi verecektir. Mevcut arızanın onarımı konusunda onay verirseniz işlem yapılacak, onay vermezseniz cihazınıza hiçbir işlem yapılmadan sizlere geri gönderilecektir. Dolayısıyla rızanız alınmadan herhangi bir işlem yapılmayacağı ve yapılan her işleme de garanti verileceği işçin gönül rahatlığıyla bizleri tercih edebilirsiniz.

Benq Laptop Klavye

Bilgisayarın giriş cihazı olarak tanımlanabilen klavye için en önemli donanımlardan biridir diyebiliriz. Çünkü pek çok laptop modelinde bilgisayarın klavyeden açıldığını göze aldığımızda, laptop klavyesi arızalanır ise bilgisayarı açmak dahi mümkün olmayacaktır. Bu nedenle Benq Laptop Klavye donanımınızdan yana bir sorun oluştuğunda, cihaz için büyük önem teşkil eden bu donanımın arızasını usta ellere teslim etmeniz gerekir. Çünkü klavye alt kasayla birleşik bir donanım olduğundan ötürü arızasında alt kasanın tamamen sökülmesi ve sonrasında klavye arızasının incelenmesi gerekir. İşte bu aşamayı amatör eller üstlenir ise alt kasada yer alan pek çok donanım bu amatörlükten olumsuz yönde etkilenebilir. Bu sebeple laptop klavye arızalarınızda sorun her ne olursa olsun mutlaka çözümü profesyonellerde aramalısınız.

Bu konuda firmamızın yıllara dayanan deneyiminden faydalanmanızı ve Benq Laptop Servisleri arasında lider konumda çalışmalarını yürüten bir kuruluşla anlaşmanın avantajlarını değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Laptopta her donanım hassas olduğu için klavye de oldukça hassastır. Çalışırken sürekli bir şeyler yiyip içiyorsanız, klavye üzerine kırıntıların düşmesi ve tuş aralarından içeriye sızması büyük ihtimaldir. Ayrıca böyle bir durumda sıvı teması da yine büyük ihtimaller arasında olacağı için bu gibi olumsuzlukların ciddi hasarlara yol açacağı bilinmelidir. Ayrıca tuşlara aşırı sert basmak, laptopun üst kapağını sertçe kapatmak, laptopu yer düşürmek veya üzerine sertçe vurmak gibi eylemlerde hasarlara yol açan etkenler arasındadır.

Sebep fark etmeksizin laptop klavyeniz arızalandığında sizlere büyük problem teşkil etse bile bazen onarımı çok basit olabilir. Fakat bu konuda kaliteli hizmet alabilmek, yani hem zaman hem de maddi kayıp vermemek için önemli olan tercih edeceğiniz teknik servis firmasının profesyonelliği olduğu bilmelidir. Bundan ötürü Benq Laptop Klavye Arızası için uzman bir firmanın bilgisine başvurmak isterseniz, firmamızın 7/24 hizmetinizde olduğunu belirtmek isteriz. Firmamız uzun yıllardır laptop teknik servis sektöründe yer aldığından ötürü bugün lider konumda işleyişini sürdürmekte ve müşterisine her zaman garantili hizmet vermektedir. Bu yüzden gönül rahatlığı ile arızalı laptopunuzu bizlere gönderebilir, sorunsuz şekilde geri iade alabilirsiniz.

Benq Laptop Şarj Aleti

Dizüstü bilgisayarların şarj aleti hepimizin bildiği gibi cihazın batarya donanımında enerji depolanmasına yarayan önemli bir parçadır. Yani laptopta bulunan batarya, şarj aleti aracılığı ile enerji depolar ve bu depolanan enerji ile laptop fişe takılı olmadan belli bir süre çalışır. İşte bu özellikte laptoplara taşınabilir avantajını beraberinde getirir. Dolayısıyla laptop şarj aletinin basit bir bileşen olduğunu düşünmek oldukça yanlıştır. Çünkü şarj aletinin bir parçası olan adaptör şehir elektriğini uygun voltaja dönüştür. Kısacası bilgisayarın yüksek voltajdan etkilenmemesini sağlamakla birlikte enerjiyi depolar da diyebiliriz. Bundan ötürü Benq Laptop Şarj Aleti arızalandığında Benq servis hizmeti veren bir firmadan hizmet alınması gereklidir.

Fakat günümüzün laptop kullanıcıları genelde şarj cihazları arızalandığından uzman bir firmadan destek alıp orijinal şarj cihazını tamir ettirmek ya da orijinal yedeği ile değiştirmek yerine yan sanayi şarj cihazı satın almayı tercih etmektedir. Ancak Benq Laptop Şarj Cihazı orijinal değil de yan sanayi tercih edilirse, bu tercihten ötürü laptopun tüm bileşenleri hasar görebilir. Bunun nedeni ise yan sanayi ürünler üzerinde yazan voltaj değerlerinin doğru olmaması ve kalitesiz malzemeyle üretilmesidir. Böylece voltaj dalgalanmasında şarj cihazı voltajı dengeleyemeyerek laptoptaki donanımların hasar görmesine yol açmaktadır. Gördüğünüz üzere profesyonel bir firmada kolayca halledebileceğiniz bir sorun yanlış bir tercihte ne denli ciddi sorunlara neden olabiliyor.

İşte bu gibi sıkıntılara maruz kalmamak adına Benq Laptop Servisi ve yedek parça satışı yapan firmamızla iletişime geçerek her laptop arızası için kaliteli hizmet alabilirsiniz. Laptop şarj cihazınız arızalı ise ve firmamız tarafından onarılmasını talep etmişseniz, elimize ulaştığında gerekli testlerden geçirilecek ve onarımı mümkün ise tamiri yapılarak sizlere geri gönderilecektir. Yedek parça konusunda ise stoklu çalıştığımızdan ötürü gerektiğinde sizleri bekletmeden ihtiyacınız olan şarj cihazı ya da farklı bir donanımı temin edebilir ve yine sıkıntınızı çözüme kavuşturabiliriz. Bu bağlamda günümüz şartlarında gerek ev gerekse iş yerlerinde önem teşkil laptoplarınızda şarj problemi yaşıyorsanız, belirttiğimiz gibi bizlerle tanışarak yaladığınız tüm laptop arızası sıkıntılarınıza son verebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Call Now ButtonHemen Ara..
Benq WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..