BenQ Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünBenQ Servisleri ; Ülkemizde pek çok markaya ait sayısız laptop, notebook ve benzeri ürünler bulunur. Bu markaların her bir ürününde zamanla pek çok arıza görülebildiği gibi Benq markasına ait cihazlarda da çeşitli arızaların görülmesi mümkündür. Arızalar genelde kullanıcı hatasından kaynaklanır. Çünkü hassas olan laptoplar dikkatsizce sağa sola atıldığından ötürü kısa bir süre sonra birden fazla donanımında deforme oluşabilir. Buda takdir edersiniz ki, kullanıcının Benq Servisi arayışına girmesine neden olur. Bilgisayarlar kullanım sıklığına bağlı olarak tabi ki zaman içinde arıza gösterir. Bunun nedeni her bir parçanın belli bir kullanım ömrü olmasından kaynaklanır. Fakat muadil ürün kullanarak parçaların kullanım ömrünü kısaltmak kuşkusuz kullanıcının hatasıdır.

BenQ Servis Merkezi

Şöyle ki, dizüstü bilgisayarlarda en sık arızalanan donanım batarya, şarj kablosu ve fandır. Çünkü kullanıcı sürekli cihazı şarjda kullanarak batarya içinde yer alan pil ömrünü bitirir. Bilgisayarın battaniyenin üzerinde kullanılması veya toza maruz bırakılması fanı olumsuz etkiler ve işlevsiz hale getirir. Şarj kablosunun sertçe takılıp çıkartılması, üzerine basılması ve benzeri etkenler kablonun ezilmesine ve kopmasına yol açar. İşte bu olumsuz kullanım şekillerinden ötürü arızalar birbirini tetikler ve bir anda cihazda pek çok arıza su yüzüne çıkar. Aslında en önemli olumsuzluk ise bu arızalarda kullanıcıların BenQ Servisleri arasından birine cihazını teslim etmek yerine amatör bir bilgisayar tamircisinden yardım almasıdır.

Amatör şahıs firmaları arızalı parçayı onarmak yerine değişimi tercih eder ve değişecek olan parçanın ise muadilini kullanılırlar. Bu işlem de kısa sürede yine cihazınızın aynı noktadan arızalanacağı anlamına gelir. Çünkü bilgisayar parçası değişeceğinde orijinal yedek parça kullanılmaz ise uyumluluk içermediği gibi cihazın verimi düşürerek diğer devrelerinde hasarına yol açar. Kısacası BenQ Teknik Servisi tarafından hizmet almayıp cüzi bir miktar kazanç elde edeceğinizi düşünerek amatör bir hizmet almayı seçerseniz, ileride çok daha büyük maliyetlerle karşılaşacağınızı bilmelisiniz. Böyle bir riske hiç girmeden cihazınızı firmamıza gönderebilir, yüksek kalite standardıyla onarılmasını sağlayarak sorunsuzca geri teslim alabilirsiniz. Aldığınız her hizmet garanti kapsamında yapılacağından ötürü olası bir arıza durumunda sorununuz tarafımızca ücretsiz olarak giderilecektir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
()
x
Call Now ButtonHemen Ara..